Trijų kambarių bute jie gyveno trise: mama Alginta, tėtis Dainius ir mažoji Kotryna. Tačiau kai šeimai gimė antroji dukrytė Vakarė, atėjo laikas pokyčiams ir namuose. Tėvai norėjo, kad vyresnėlė persikeltų į atskirą kambarį, kuriame pakaktų vietos ne tik būtiniausiems baldams, bet ir žaidimams, o vieną dieną sesės galėtų gyventi kartu. Užduotis įrengti mergaičių kambarį buvusiame tėvų miegamajame teko IKEA interjero dizainerei Ilonai Mozgo.
Prieš...
Iki pokyčių visa šeima miegodavo viename kambaryje, todėl Algintos ir Dainiaus lovą iš abiejų pusių rėmino vaikiškos lovytės. Tačiau mergaičių amžius – ne vienintelė to priežastis. Dėl netinkamai parinktų baldų vaikų kambaryje tiesiog nebuvo kur miegoti. Jis buvo naudojamas kaip sandėliukas: žaislai ir kiti vaikiški daiktai buvo laikomi ant palangės, grindų ir vieni ant kitų, o drabužiai – ant komodos, nes jos stalčiuose nebetilpo.
...ir po
Kol kas atnaujintame kambaryje Kotryna karaliaus viena, tačiau Vakarei ūgtelėjus, sesės apsigyvens kartu. Todėl kambarį Ilona įrengė taip, kad su laiku jis galėtų keistis ir augti kartu su mergaitėmis. Kambario erdvę interjero dizainerė suskirstė į kelias zonas: miego, poilsio, žaidimų, drabužių ir žaislų laikymo, ir kiekvienai iš jų parinko atitinkamus baldus.

„Stengiausi sukurti jaukią erdvę, kad Kotryna norėtų praleisti kuo daugiau laiko savo kambaryje. Sienoms parinkau gana ryškią, mergaitės mėgstamą rožinę spalvą, o baldams – neutralesnę baltą. Tai puikus sprendimas „augančiame“ kambaryje, nes pabodus ryškioms spalvoms, baltus baldus bus lengva priderinti prie naujo sienų dekoro.“

IKEA interjero dizainerė Ilona Mozgo
Tebūnie tvarka
Kambaryje atsirado dvi spintos – po atskirą baldą Kotrynos žaislams ir drabužiams. Kad atsikėlusi ryte ar eidama miegoti mergaitė patogiai pasiektų savo rūbelius, vaikišką spintą STUVA Ilona pastatė prie lovos. Joje pakaks vietos abiejų sesių drabužiams, o ant spintos užkeltose daiktadėžėse, kurias pasiekti padės tėvai, bus galima laikyti rečiau naudojamus daiktus. 

Kad būtų lengviau tvarkytis, žaislus interjero dizainerė taip pat sudėjo į dėžes. Žaismingo dizaino dėžės FLYTTBAR padeda paslėpti netvarką ir puikiai telpa po lova.
Viskam sava vieta
Nauja spinta su daugybe stalčių – kur kas patogesnė už standartines lentynas, nes joje laikomus daiktus galima rūšiuoti. Įvairių gylių stalčiai tinka piešimo priemonėms, žaislams ir patalynei, o tvarkingai laikyti drabužius padeda skersiniai su pakabais, vieliniai krepšiai ir dėžutės ANGELÄGEN. Į jas patogu sudėti kojines, papuošalus ir kitus smulkius daiktus, o jei naudojant susiteptų – lengva išskalbti.
Du viename
Rinkdama baldus Kotrynos kambariui, didžiausią dėmesį Ilona skyrė jų funkcionalumui. Nors užima visai mažai vietos, vaikiškas stalas SUNDVIK su pakeliamu viršumi labai patogus. Prie jo galima piešti, ruošti pamokas, skaityti ar užsiimti rankdarbiais, o viduje – laikyti rašymo priemones, lapus ir knygeles. Be to, vaikams juo naudotis saugu, nes pakeltas dangtis fiksuojamas pasirinktoje padėtyje.
Už užuolaidos
Mergaičių kambaryje interjero dizainerė išnaudojo kiekvieną centimetrą. Laisvą sieną prie lango ji paskyrė lentynoms su lėlėmis, kurias, baigus žaisti, galima paslėpti už užuolaidų GUNRID. Beje, šios užuolaidos ne tik saugo lėles nuo dulkių, bet ir švarina orą visame kambaryje. Jos padengtos mineraline danga, kuri reaguoja į dienos šviesą ir skaido patalpos ore besikaupiančius teršalus.
Nauja žaidimų erdvė
Kambario centre, priešais langą, Ilona įrengė žaidimų zoną, kurios ribas nurodo ryškus rožinis kilimas SÅNGLÄRKA. Ant jo „apsigyveno“ jau minėtas staliukas SUNDVIK ir žaislinė virtuvė SPISIG, kurios vienoje pusėje – virtuviniai reikmenys, kitoje – rašomoji lenta, o per vidurį yra langelis su užuolaidomis. Taigi Kotryna čia galės ne tik žaisti restoraną, bet ir statyti lėlių vaidinimus.
Šeimos laisvalaikio kampelis
Alginta ir Dainius norėjo, kad mergaičių kambaryje būtų vietos bendriems šeimos vakarams. Todėl prie lango Ilona pastatė du fotelius KUNGSHAMN, ant kurių mergaitės galės skaityti, žiūrėti televizorių ar kitaip leisti laiką su savo tėvais.

„Įrenginėjant vaikų kambarį ir renkantis baldus bei jų išdėstymą, verta pagalvoti apie tai, kaip jis atrodys vėliau, vaikams augant. Kai į kambarį atsikraustys mažoji Vakarė, viengulę Kotrynos lovą galės pakeisti dviaukštė, o mergaitei pradėjus eiti į mokyklą, žaidimų zonos vietoje tilps rašomasis stalas.“

IKEA interjero dizainerė Ilona Mozgo


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
  • Newly listed

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė, 115 cm, balta

7,99

Yra daugiau variantų

SUNDVIK

vaikiškas stalas, 60x45 cm, balta

Ankstesnė kaina 64,99

54,99

VITAMINER HJÄRTA

antklodės ir pagalvės užvalkalai, 150x200/50x60 cm, įvairių spalvų

Ankstesnė kaina 14,99

12,99

SUNDVIK

vaikiška kėdutė, balta

Ankstesnė kaina 25 €

20 €

FLISAT

lėlių namelis-sieninė lentyna

Ankstesnė kaina 39,99

32,99

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė, 55 cm, balta

3,99

Yra daugiau variantų

FLISAT

vaikiška taburetė, 24x24x28 cm

15 €

Įprasta kaina 20 €

Yra daugiau variantų

JÄTTESTOR

minkštasis žaislas, dramblys/pilka

24,99

LIVSÅR

24 LED lempučių girlianda, vidaus/tiulis balta

19,99

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

FLISAT

kabykla su 4 kabliukais

6,99

HILJA

užuolaidos, 2 vnt., 145x300 cm, balta

Ankstesnė kaina 19,99

14,99

Yra daugiau variantų

UPPLYST

sieninis LED šviestuvas, gėlė alyvinė

17,99

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapasX

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.