IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, 41 % lietuvių, įvertinę savo patirtį 2020-aisiais, svajoja namuose įsirengti žaliąjį kampelį ar nuosavą sodą. Ir nors ne visi galime džiaugtis turį terasą ar balkoną, tai dar nereiškia, kad namuose negalime turėti bent dalelės gamtos. Mūsų interjero dizainerė dalijasi penkiais patarimais, tad pasisemkite įkvėpimo!
Didesnė palangė
Namuose žaliuojantys augalai daro teigiamą poveikį žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai, o kai kurie netgi švarina orą. Įprastai gyvus augalus savo namuose įkurdiname ant palangės. Tačiau jei ant jūsiškės nėra vietos arba norėtumėte savo palangę padidinti, kad tilptų daugiau augalų, ant grindų prie lango pastatykite siauresnę lentyną ar kopėtėlių tipo stovą. Panašaus efekto galima pasiekti ir panaudojant sienines lentynas: jei siena niekuo neužimta, jų galima tvirtinti tiek, kiek geidžia širdis, kad tilptų ne tik augalai, bet ir reikiami įrankiai.
Auginti galima ir vertikaliai
Vertikalieji sodai – galimas sprendimas tiems augalų ir gamtos mylėtojams, kurių namuose nėra daug laisvos vietos. Pavienius vazonėlius su augalais galite statyti keliais aukštais ar panaudoti pakabinamus vazonų laikiklius. Kitas originalus sprendimas – susikurti žaliąją sienelę iš drabužių kabyklos ar užrašų lentos. 
 

„Panaudodami vijoklinius augalus ir pakabinamus vazonų laikiklius, paprasčiausią drabužių kabyklą paverskite „kabančiaisiais sodais“. Kompaktiškesnę vertikaliojo sodo versiją padėtų įgyvendinti perforuotoji ar užrašų lenta: ant jos galima sukabinti mažus vazonėlius su sukulentais.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
Savi žalumynai
Beveik kiekvienas, net ir gyvendamas mieste, gali turėti nediduką daržą, kuriame užsiaugintų savų daržovių bei žalumynų. Tinkamai jį prižiūrėdami, galėsite mėgautis pačių užsiaugintais bazilikais, petražolėmis ar net vyšniniais pomidoriukais.
 

„Nedidukas darželis, įrengtas ant jūsų palangės ar tiesiog pakabintas vazonėliuose ant skersinio virš virtuvės darbastalio, yra viskas, ko reikia norint turėti savų žalumynų. Tokiai kambarinei „lysvei“ galima panaudoti ir kopėtėlių tipo augalų stovą ar kabamuosius vazonus, kainuojančius vos 9,99 euro.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
Gamtos elementai namuose
Siekiant namuose sukurti žalesnę atmosferą, galima ne tik įsigyti daugiau augalų, bet ir pamėginti žaisti su natūraliomis, gamtinėmis medžiagomis. Rotango baldai, bambuko šviestuvai, lininė tekstilė ir net keraminiai aksesuarai leis pasijusti arčiau gamtos. O namuose turint daugiau laisvos vietos galima įsirengti tikrą gamtos oazę, kurioje įsikurtų ne tik didesni kambariniai augalai, bet ir egzotiškosios palmės. Vis dėlto derėtų atsižvelgti ir į saugos aspektą: didesnius augalus sodinkite į sunkesnius vazonus ir statykite ant grindų.
 
Visas gyvenimas namuose
Tikime, kad namai yra pati svarbiausia vieta pasaulyje. Todėl kasmet visose IKEA veiklos šalyse atliekame tyrimą „Gyvenimas namuose“. Šiais metais aiškinomės, kaip pasaulinė pandemija paveikė žmonių santykį su namais ir kokios įtakos tai turės ateityje.Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

RISATORP

vežimėlis, 57x39x86 cm, balta

69,99

BITTERGURKA

laistytuvas, 2 l, balta

12,99

SATSUMAS

augalų stovas, 78 cm, bambukas/balta

49,99

Yra daugiau variantų

KUNGSFORS

sienelė, nerūdijantis plienas

20 €

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas, 19 cm, vidaus/lauko Monstera

39,99

Yra daugiau variantų

KUNGSFORS

indas, 24x12x26.5 cm, nerūdijantis plienas

19 €

Yra daugiau variantų

IKEA PS 2002

laistytuvas, 1.2 l, balta

1,99

KUNGSFORS

indas, 12.0x26.5 cm, nerūdijantis plienas

7 €

Yra daugiau variantų

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas, 15 cm, vidaus/lauko papartis

12,99

Yra daugiau variantų

KNIXHULT

grindinis šviestuvas, bambukas/rankų darbo

59,99

FÖRENLIG

vazonas, 24 cm, vidaus/lauko balta

9,99

Yra daugiau variantų

FÖRENLIG

vazonas, 9 cm, vidaus/lauko balta

1,29

Yra daugiau variantų

MISTERHULT

kabamasis šviestuvas, 45 cm, bambukas/rankų darbo

69,99

FÖRENLIG

vazonas, 12 cm, vidaus/lauko balta

1,99

Yra daugiau variantų
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.