IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė turi gerų žinių tiems, kurie mano namuose neturintys vietos patogiam darbui. Nebūtina perplanuoti namų: patogų kampelį darbui ar mokslams susikurti galima neišnaudotose ir nepelnytai pamirštose namų erdvėse. Net 44 proc. lietuvių per karantiną dirba iš namų. Vis dėlto tam skirtą ir patogią vietą savo namuose turi ne visi, tad 37 proc. žmonių dabar laiko prioritetu ją atnaujinti ar įsirengti. Kad netektų dirbti lovoje, ant sofos ar kitose nepatogiose vietose, dalijamės penkiomis originaliomis idėjomis ir pažadame: darbo stalas gali užimti mažiau erdvės, nei galvojate.
1. Laisva siena
Jei namuose yra nedidelis lopinėlis laisvos sienos arba neišnaudota niša tarp baldų – tai gali būti vieta darbo stalui. Pasak interjero dizainerės, ten, kur standartinis rašomasis stalas netelpa arba yra per didelio gylio, nepamainomas sprendimas gali būti prie sienos tvirtinamas staliukas su stalčiais, sieninė darbo vieta su lentynomis arba atlenkiamas pakabinamas stalas. Tereikės šalia pastatyti patogią darbo kėdę.
 

„Reikalingiems daiktams ir darbo priemonėms pasidėti spintelė nebūtina. Ją gali atstoti stumdomas vežimėlis su ratukais, kuris pasitarnaus ne vienoje namų erdvėje. Jį stumdyti galima su visa manta, kur tuo metu reikia, jis neužima daug vietos.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
2. Tamsus kambarėlis
Patogų kampelį darbui ar mokslams galima susikurti tamsiame kambarėlyje arba sandėliuke, prieš tai, žinoma, jį išvalius nuo čia laikomų daiktų. Išeitimi gali tapti stalinis šviestuvas ir siauras rašomasis stalas, kuris tilptų net tuščioje spintoje. Po juo atsiras vietos ir darbo kėdei, kurią gali atstoti taburetė. Po stalu telpanti taburetė ne tik taupo vietą, bet ir gali padėti pagerinti laikyseną.
 

„Jei čia telpa rašomasis stalas – puiku, tačiau jei erdvė visai maža, galima rasti kompaktišką ir kelias funkcijas atliekantį sprendimą, kaip kad spintelė su atlenkiamuoju stalu. Spintelė darbo stalu gali pavirsti tik tuomet, kai juo naudojatės, o visą kitą laiką neužimti vietos.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
3. Niša po laiptais
Tai namų erdvė, kurioje tilps darbo stalas ir tam nereikės nestandartinių sprendimų. Čia tilps pritaikyto ar reguliuojamo aukščio darbo stalas, kėdė, o gal ir kelios sieninės lentynėlės daiktams laikyti.
 

„Net jei tokia niša yra natūralios dienos šviesos negaunančioje namų vietoje, apšvietimo klausimą išspręsti galima šviestuvą pritvirtinus prie sienos. Daiktus ir dokumentus tvarkingai laikyti galima ant prie sienos tvirtinamų lentynų, kurios neužima vietos, arba tam pasitarnaus stumdomas vežimėlis.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
4. Stalas-spintelė
Tais atvejais, kai darbo vietai nėra net mažiausio laisvo kampelio, kambarėlio ar nišos – sprendimas gali būti išskleidžiamas stalas-knyga. Suskleistas jis užima tiek pat erdvės, kiek siaura spintelė, kurioje galima laikyti įvairius darbo įrankius bei medžiagas ar naudoti kaip kavos staliuką.
5. Kosmetinis staliukas
Taupant vietą ir stengiantis apsieiti su kuo mažiau baldų, verta rinktis tokius, kuriuos galima pritaikyti kuo įvairiau. Tualetinis staliukas gali būti naudojamas tiek grožio procedūroms, tiek pasitarnauti kaip darbo vieta. Ir atvirkščiai – sieninė darbo vieta retkarčiais irgi gali virsti tualetiniu staliuku.
Visas gyvenimas namuose
Tikime, kad namai yra pati svarbiausia vieta pasaulyje. Todėl kasmet visose IKEA veiklos šalyse atliekame tyrimą „Gyvenimas namuose“. Šiais metais aiškinomės, kaip pasaulinė pandemija paveikė žmonių santykį su namais ir kokios įtakos tai turės ateityje.Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
TERJE

sulankstomoji kėdė

44x51x77 cm balta

14,99

Yra daugiau variantų

DALFRED

baro kėdė

50x50x63/74xØ30 cm juoda

34,99

MICKE

rašomasis stalas

73x50 cm balta

39,99

Yra daugiau variantų

ÅRSTID

stalinis šviestuvas

55 cm balta

14,99

Yra daugiau variantų

LENNART

stalčių spintelė

30x34x56 cm balta

9,99

SNIDAD

krepšys

39x Ø54 cm

24,99

RAMSHULT/EKBY ALEX

sieninė lentyna

119x29 cm balta-balta

51,99

SVALLET

stalinis šviestuvas

35 cm tamsiai pilka-balta

3,99

TEODORES

kėdė

46x54x80 cm šviesi turkio sp.

24,99

Yra daugiau variantų

REJSA

dėžė

9x17x7.5 cm pilkai žalia

2,99

Yra daugiau variantų

KYRRE

taburetė

42x48x45 cm

9,99

ODGER

sukamoji kėdė

68x68 cm balta-smėlinė

79,99

Yra daugiau variantų

REJSA

dėžė

17.5x25x12.5 cm pilkai žalia

7,99

Yra daugiau variantų

NORRARYD

kėdė

47x51x83 cm juoda

59,99

Yra daugiau variantų

KULLABERG

sukamoji kėdė

58x58 cm juoda

49,99

Yra daugiau variantų

LANGESUND

veidrodis

Ø50 cm tamsiai pilka

34,99

Yra daugiau variantų

RÅSKOG

vežimėlis

45x78 cm pilkai žalia

49,99

Yra daugiau variantų
X