IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė turi gerų žinių tiems, kurie mano namuose neturintys vietos patogiam darbui. Nebūtina perplanuoti namų: patogų kampelį darbui ar mokslams susikurti galima neišnaudotose ir nepelnytai pamirštose namų erdvėse. Net 44 proc. lietuvių per karantiną dirba iš namų. Vis dėlto tam skirtą ir patogią vietą savo namuose turi ne visi, tad 37 proc. žmonių dabar laiko prioritetu ją atnaujinti ar įsirengti. Kad netektų dirbti lovoje, ant sofos ar kitose nepatogiose vietose, dalijamės penkiomis originaliomis idėjomis ir pažadame: darbo stalas gali užimti mažiau erdvės, nei galvojate.
1. Laisva siena
Jei namuose yra nedidelis lopinėlis laisvos sienos arba neišnaudota niša tarp baldų – tai gali būti vieta darbo stalui. Pasak interjero dizainerės, ten, kur standartinis rašomasis stalas netelpa arba yra per didelio gylio, nepamainomas sprendimas gali būti prie sienos tvirtinamas staliukas su stalčiais, sieninė darbo vieta su lentynomis arba atlenkiamas pakabinamas stalas. Tereikės šalia pastatyti patogią darbo kėdę.
 

„Reikalingiems daiktams ir darbo priemonėms pasidėti spintelė nebūtina. Ją gali atstoti stumdomas vežimėlis su ratukais, kuris pasitarnaus ne vienoje namų erdvėje. Jį stumdyti galima su visa manta, kur tuo metu reikia, jis neužima daug vietos.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
2. Tamsus kambarėlis
Patogų kampelį darbui ar mokslams galima susikurti tamsiame kambarėlyje arba sandėliuke, prieš tai, žinoma, jį išvalius nuo čia laikomų daiktų. Išeitimi gali tapti stalinis šviestuvas ir siauras rašomasis stalas, kuris tilptų net tuščioje spintoje. Po juo atsiras vietos ir darbo kėdei, kurią gali atstoti taburetė. Po stalu telpanti taburetė ne tik taupo vietą, bet ir gali padėti pagerinti laikyseną.
 

„Jei čia telpa rašomasis stalas – puiku, tačiau jei erdvė visai maža, galima rasti kompaktišką ir kelias funkcijas atliekantį sprendimą, kaip kad spintelė su atlenkiamuoju stalu. Spintelė darbo stalu gali pavirsti tik tuomet, kai juo naudojatės, o visą kitą laiką neužimti vietos.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
3. Niša po laiptais
Tai namų erdvė, kurioje tilps darbo stalas ir tam nereikės nestandartinių sprendimų. Čia tilps pritaikyto ar reguliuojamo aukščio darbo stalas, kėdė, o gal ir kelios sieninės lentynėlės daiktams laikyti.
 

„Net jei tokia niša yra natūralios dienos šviesos negaunančioje namų vietoje, apšvietimo klausimą išspręsti galima šviestuvą pritvirtinus prie sienos. Daiktus ir dokumentus tvarkingai laikyti galima ant prie sienos tvirtinamų lentynų, kurios neužima vietos, arba tam pasitarnaus stumdomas vežimėlis.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
4. Stalas-spintelė
Tais atvejais, kai darbo vietai nėra net mažiausio laisvo kampelio, kambarėlio ar nišos – sprendimas gali būti išskleidžiamas stalas-knyga. Suskleistas jis užima tiek pat erdvės, kiek siaura spintelė, kurioje galima laikyti įvairius darbo įrankius bei medžiagas ar naudoti kaip kavos staliuką.
5. Kosmetinis staliukas
Taupant vietą ir stengiantis apsieiti su kuo mažiau baldų, verta rinktis tokius, kuriuos galima pritaikyti kuo įvairiau. Tualetinis staliukas gali būti naudojamas tiek grožio procedūroms, tiek pasitarnauti kaip darbo vieta. Ir atvirkščiai – sieninė darbo vieta retkarčiais irgi gali virsti tualetiniu staliuku.
Visas gyvenimas namuose
Tikime, kad namai yra pati svarbiausia vieta pasaulyje. Todėl kasmet visose IKEA veiklos šalyse atliekame tyrimą „Gyvenimas namuose“. Šiais metais aiškinomės, kaip pasaulinė pandemija paveikė žmonių santykį su namais ir kokios įtakos tai turės ateityje.Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

DALFRED

baro kėdė, 63-74 cm, juoda

49 €

MICKE

rašomasis stalas, 73x50 cm, balta

59 €

Yra daugiau variantų

NORRARYD

kėdė, juoda

89 €

Yra daugiau variantų

ÅRSTID

stalinis šviestuvas, nikeliuotas/balta

22,99

Yra daugiau variantų

LENNART

stalčių spintelė, balta

20 €

KULLABERG

sukamoji kėdė, pušis/juoda

69,99

Yra daugiau variantų

SNIDAD

krepšys, 54x39 cm, rotangas

37,99

SVALLET

stalinis šviestuvas, tamsiai pilka/balta

5 €

KYRRE

taburetė, beržas

19 €

ODGER

sukamoji kėdė, balta/smėlinė

99 €

Yra daugiau variantų

RAMSHULT/EKBY ALEX

sieninė lentyna, 119x29 cm, balta/balta

64,99
X