Bendrosios sąlygos

Kas suteikia komercinę garantiją? 
Komercinę garantiją suteikia pardavėjas – IKEA Lietuva – UAB „Felit“, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus įsteigta ir veikianti bendrovė, juridinio asmens kodas 302491412, buveinės registracijos adresas Vikingų g. 1, 02182 Vilnius, elektroninio pašto adresas info@ikea.lt, kontaktinis telefono numeris: +370 5 250 00 55.

Kokia komercinė garantija suteikiama ir kokiomis sąlygomis?
Komercinė garantija galioja Lietuvos teritorijoje ir gali būti suteikiama įsigijus prekių fizinėje ir elektroninėje „IKEA Lietuva“ parduotuvėje. Šalia kiekvienos prekės nurodoma, kokia komercinė garantija jai suteikiama. Specialios komercinės garantijos sąlygos nurodomos prie kiekvienos konkrečios prekės, kuriai taikoma komercinė garantija.

Komercinės garantijos trukmė
Kiekviena komercinė garantija trunka tiek metų, kiek nurodyta prie prekės, skaičiuojant nuo įsigijimo dienos.

Ką darys IKEA, kad išspręstų iškilusią problemą?
Norėdami pasinaudoti komercine garantija, turite susisiekti su pardavėju jo nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu (tel. +370 5 250 00 55  arba el. paštu info@IKEA.lt) ir suderinti nekokybiškų prekių pristatymo (grąžinimo) pardavėjui sąlygas. Nekokybiškas prekes pirkėjas taip pat gali grąžinti į prekių keitimo ir grąžinimo skyrių. Dėl buitinės technikos garantinio, pirkėjas turi kreiptis į IKEA paskirtą buitinės technikos servisą, kuris atlieką garantinį aptarnavimą. Visi kontaktai ir aprašymai pridedami internetinėje svetainėje ir fiziškai prie prekės.

Gavę ir įvertinę prekę nuspręsime, ar jai taikytinos komercinės garantijos sąlygos. Tuomet gali būti šalinami prekės defektai arba ji pakeičiama tokia pačia ar panašia preke. Garantinio aptarnavimo atveju IKEA savo sąskaita taiso, tiekia ir keičia defektines prekes ir/ar jų dalis, siunčia specialistus, jei nėra kliūčių pasiekti prekės buvimo vietą nepatiriant papildomų išlaidų. Šios sąlygos netaikomos tuomet, kai taisymo darbai vykdomi ne IKEA ar jos įgaliotų meistrų. Visos taisymo metu pakeistos detalės su defektais tampa IKEA nuosavybe. Jei IKEA nebeprekiauja tokiais gaminiais, jie bus pakeisti atitinkamais kitais. Tokiu atveju IKEA savo nuožiūra nuspręs, kokia prekė būtų tinkamiausia keitimui.


Komercinės garantijos įsigaliojimas
Komercinė garantija įsigalioja nuo daikto įsigijimo IKEA parduotuvėje dienos. Pirkinio įsigijimui įrodyti reikalingas prekės kasos kvitas.

Išimtys
Komercinė garantija netaikoma toms prekėms, kurios netinkamai laikomos ar surenkamos ne pagal instrukcijas, netinkamai naudojamos, naudojamos ne pagal paskirtį, pakeistos ar valomos netinkamomis priemonėmis ir būdais. Natūralus gaminio nusidėvėjimas ar jo savybių pasikeitimas, nelaikomas kokybės trūkumu, todėl jam, taip pat bet kokiems atsitiktiniams nudaužymams, nubraižymams ir pan., komercinė garantija netaikoma. Komercinė garantija netaikoma, jei gaminiai laikomi lauke ar drėgnoje aplinkoje, arba naudojami ne buitinėms reikmėms (išskyrus atvejus, kai tai leistina pagal gaminio specifikaciją). Taip pat komercinė garantija netaikoma: augalams, elektros lemputėms, baterijoms, audiniams, išpjautiems stalviršiams ir prekėms iš Nukainotų prekių skyriaus. Pagal komercinės garantijos sąlygas neatlyginami netiesioginiai nuostoliai ir negautos pajamos. Daugiau informacijos apie specialias garantines sąlygas rasite prie kiekvienos prekės pridedamame specialių garantijų sąlygų aprašyme.

Priežiūros instrukcijos
Kad galėtumėte pasinaudoti komercine garantija, laikykitės kiekvieno gaminio priežiūros instrukcijų.

Bendrieji teisiniai reikalavimai
Komercinė garantija suteikia Jums teisę garantijos galiojimo laikotarpiu prašyti pardavėjo nemokamai ištaisyti prekės trūkumus arba prekę su trūkumais pakeisti į kitą prekę. Šios papildomos teisės jokiais būdais neriboja teisės aktuose garantuojamų pirkėjo teisių, įskaitant pirkėjo teisių įsigijus netinkamos kokybės prekę ar paslaugą. 

Kur kreiptis dėl garantinio aptarnavimo?
Kreipkitės į parduotuvę IKEA arba parašykite mums internetu. Išsaugokite prekės kasos kvitą, kad įrodytumėte pirkimo faktą – tai būtina garantinio aptarnavimo sąlyga. Jei tai buitinė technika, kreipkitės į nurodytą garantinio teikėjo atstovą.


Daugiau informacijos suteiksime parduotuvės Informacijos centre.
Vonia
Vonios kambario baldai

Kam taikoma ši garantija?
Garantija taikoma tik buityje naudojamoms prekėms ir apima šių baldų medžiagų bei gamybos defektus:
 • baldų GODMORGON;
 • kojelių GODMORGON;
 • dėžučių GODMORGON;
 • baldų ENHET.
Kam ši garantija netaikoma?
Ši garantija netaikoma baldams, kurie buvo laikomi netinkamomis sąlygomis ar surinkti ne pagal instrukciją, netinkamai naudoti, gadinti, laužyti arba valyti netinkamomis priemonėmis ar būdais. Ši garantija netaikoma natūraliam gaminio nusidėvėjimui ar jo savybių pasikeitimui, bet kokiems atsitiktiniams nudaužymams, nubraižymams ir pan. Garantija netaikoma, jei gaminys naudotas ne buitinėms reikmėms ar lauke. Pagal garantijos sąlygos neatlyginami netiesioginiai nuostoliai ir negautos pajamos.

 
Vonios praustuvai

Kam taikoma ši garantija?
10 metų garantija taikoma visiems IKEA vonios praustuvams. Garantija taikoma tik buityje naudojamiems vonios praustuvams, jų medžiagų ar gamybos defektams. 
Vonios maišytuvai, dušai ir dušo padėklai

Kam taikoma ši garantija?
Visiems vonios maišytuvams ir termostatiniams dušo maišytuvams BROGRUND, VALLAMOSSE, dušo padėklams FOTINGEN.


Kam ši garantija netaikoma?
Maišytuvuose esantis aeratorius yra keičiamas. Tai sunaudojama detalė, kuriai garantija netaikoma.
 
Vonios dušai ir žarnos

Kam taikoma ši garantija?
Dušo galvoms, rankiniams dušams, dušo stovams ir žarnoms BROGRUND, VALLAMOSSE, VOXNAN, KOLSJÖN ir LILLREVET. 
Miegamasis
Čiužiniai

Kam taikoma ši garantija?
Ji taikoma visų toliau išvardytų čiužinių ir (ar) lovos pagrindų dalių medžiagų bei gamybos defektams:
 • putų poliuretano čiužinių putų poliuretano užpildui;
 • lovų pagrindų mediniams rėmams, lentjuostėms ir spyruoklėms.
Garantija taikoma nuo prekės įsigijimo parduotuvėje IKEA dienos. Pirkinio įsigijimo įrodymas yra kasos kvitas. Garantija galioja su sąlyga, kad prekė naudojama tik namuose.

Kam ši garantija netaikoma?
Garantija netaikoma antčiužiniams, sofų-lovų čiužiniams, vaikiškiems čiužiniams.


 
Spintos ir vidinės dalys PAX/KOMPLEMENT

Kam taikoma ši garantija?
Garantija taikoma spintų PAX ir jų vidinių dalių KOMPLEMENT medžiagų ir gamybos defektams, su sąlyga, kad naudojamos namuose:
 • rėmams;
 • varstomosioms durims ir jų lankstams;
 • rėmų skirtukams ir įstatomosioms lentynoms;
 • stumdomosioms durims ir jų mechanizmams;
 • vidinėms dalims KOMPLEMENT.

Kam ši garantija netaikoma?
Papuošalų įdėklams KOMPLEMENT, įdėklams su 4 skyreliais KOMPLEMENT, įdėklams su skirtukais KOMPLEMENT, ištraukiamųjų padėklų skirtukams KOMPLEMENT, dėžėms KOMPLEMENT, stalčių kilimėliams KOMPLEMENT, ištraukiamiesiems veidrodžiams su kabliukais KOMPLEMENT.

Ši garantija taikoma tik buityje naudojamoms prekėms.
 
Virtuvė
Virtuvės sistema METOD

Kam taikoma ši garantija?
Ji taikoma tik buitinėms reikmėms naudojamiems virtuvės baldams. Ji apima šias virtuvės sistemos METOD dalis:
 • spintelių rėmai (išskyrus TUTEMO, VADHOLMA, TORNVIKEN);
 • spintelių priekinės dalys;
 • lankstai UTRUSTA;
 • visiškai ištraukiami stalčiai MAXIMERA ir EXCEPTIONELL;
 • grūdinto stiklo ir melamino lentynos UTRUSTA;
 • cokoliai;
 • kojelės;
 • uždengiamosios plokštės;
 • apdailos juostelės / detalės;
 • plautuvės (išskyrus FYNDIG);
 • sieninių spintelių indų džiovyklos UTRUSTA.
Kam ši garantija netaikoma?
Garantija netaikoma vieliniams krepšiams UTRUSTA, spintelėms VADHOLMA, TORNVIKEN, virtuvėms ENHET. Elektriniams atidarymo spustelėjus mechanizmams UTRUSTA taikoma 5 metų garantija. Rankenėlėms, indaplovės lankstams BEHJÄLPLIG, virtuvėms KNOXHULT bei virtuvėlei su plautuve SUNNERSTA taikoma 2 metų garantija.
Buitinė technika

Kam taikoma ši garantija?
Ji taikoma visiems buitinės technikos gedimams, atsiradusiems dėl nekokybiškos konstrukcijos ar medžiagų nuo pirkinio įsigijimo datos. Ši garantija taikoma tik buitinėms reikmėms naudojamoms prekėms. Išimtys nurodomos skyriuje „Kam ši garantija netaikoma?“. Be šių sąlygų, taip pat taikomi šalies teisės aktuosenustatyti reikalavimai. Pakeistos dalys tampa IKEA nuosavybe.


Kokiai buitinei technikai taikoma ši garantija?
5 metų garantija taikoma visai IKEA buitinei technikai, išskyrus LAGAN ir TILLREDA, kurioms taikoma 2 metų garantija.


Kiek laiko galioja ši garantija?
Ši garantija galioja 5 metus nuo prekės įsigijimo parduotuvėje IKEA. Buitinei technikai LAGAN ir TILLREDA taikoma 2 metų garantija nuo įsigijimo dienos. Jei garantinio laikotarpio metu atliekami garantinio aptarnavimo darbai, garantija, suteikta technikai ir naujoms dalims, nepratęsiama.


Kas vykdys garantinį aptarnavimą?
Paslaugas teiks IKEA aptarnavimo paslaugų teikėjas arba įgaliotų partnerių tinklas.

Kam ši garantija netaikoma?
 • Natūraliai nusidėvinčioms prekėms ir dalims;
 • tyčiniams ar dėl nerūpestingumo atsiradusiems gedimams, sugadinimams dėl buitinės technikos naudojimo ne pagal instrukciją, netinkamo montavimo, įrengimo ir prijungimo prie netinkamo energijos šaltinio, sugadinimams dėl cheminės ar elektrocheminės reakcijos, rūdžių, korozijos ar vandens padarytos žalos, taip pat sugadinimams dėl per didelio vandens kalkėtumo, dėl netinkamų aplinkos sąlygų;
 • sunaudojamoms dalims, pavyzdžiui, baterijoms ir lemputėms;
 • nefunkcionalioms ir dekoratyvioms dalims, kurios nedaro įtakos normaliam buitinės technikos darbui, jų subraižymams ir spalvos pokyčiams;
 • į techniką patekusių svetimkūnių sukeltiems gedimams, taip pat filtrų ir vandens į/išleidimo sistemų bei ploviklių skyrelių atkimšimui ir valymui;
 • šių dalių pažeidimams: stiklo keramikos papuošimams, indams ir įrankiams, vandens įleidimo ir išleidimo vamzdžiams, tarpinėms, lemputėms ir jų dangteliams, ekranams, rankenėlėms, korpusams ir jų dalims, jei šių dalių defektai nėra gamykliniai;
 • atvejams, kai specialisto apsilankymo metu nėra nustatyta jokių pažeidimų;
 • remonto darbams, atliktiems ne mūsų techninio aptarnavimo paslaugas teikiančių atstovų ir/ ar įgaliotų partnerių, arba atliktiems naudojant neoriginalias detales;
 • gedimams dėl netinkamo, ne pagal specifikacijas atlikto buitinės technikos montavimo, įrengimo ir pan.;
 • naudojant buitinę techniką ne buityje, t. y. profesionaliai veiklai;
 • pervežimo pažeidimams. Jei pirkėjas pats veža buitinę techniką į namus ar kitu adresu, IKEA neatsako už jokius gabenimo metu galinčius atsirasti pažeidimus. Tačiau jei prekę į namus pirkėjui pristato IKEA, atsiradusiusprekėspažeidimus ištaisys arba padengs IKEA, tačiau tai nebus šios garantijos objektas. Norėdami kreiptis dėl šios paskutinės sąlygos, pirkėjai gali susisiekti su IKEA Pirkėjų aptarnavimo skyriumi;
 • išlaidoms už IKEA buitinės technikos instaliavimo darbus. Apribojimai netaikomi darbams, kuriuos tinkamai ir kokybiškai atlieka kvalifikuoti specialistai, naudodami originalias detales, kai buitinę techniką reikia pritaikyti pagal techninės saugos reikalavimus, galiojančius kitose ES šalyse.


 
Virtuviniai maišytuvai

Kam taikoma ši garantija?
Ši garantija taikoma visiems IKEA virtuviniams maišytuvams ir apima jų medžiagų ir gamybos defektus. Garantija taikoma tik buitinėms reikmėms naudojamoms prekėms.


Kam ši garantija netaikoma?
Garantija netaikoma, jei gaminiai naudojami koroziją sukeliančioje aplinkoje.
 
Svetainė
Sofos ir foteliai

Kam taikoma ši garantija?
Garantija taikoma:
 • sėdimiesiems baldams VALLENTUNA;
 • sėdimiesiems baldams VIMLE;
 • sėdimiesiems baldams EKTORP;
 • sėdimiesiems baldams SÖDERHAMN;
 • sėdimiesiems baldams FARLÖV;
 • sėdimiesiems baldams FRIHETEN;
 • sėdimiesiems baldams GRÖNLID;
 • sėdimiesiems baldams KIVIK;
 • sėdimiesiems baldams LANDSKRONA;
 • sėdimiesiems baldams LIDHULT;
 • dvivietėms sofoms KLIPPAN;
 • dvivietėms sofoms KNOPPARP;
 • dvivietėms sofoms GLOSTAD;
 • foteliams ir kojų kėdutėms POÄNG;
 • foteliams NOLMYRA;
 • foteliams ir kojų kėdutėms STRANDMON;
 • foteliams EKERÖ;
 • foteliams KOARP;
 • foteliams VEDBO;
 • foteliams LINNEBÄCK.

Garantija taikoma namuose naudojamiems baldams ir apima juos sudarančių dalių medžiagų bei gamybos defektus:
 • rėmų;
 • sėdimųjų ir nugaros pagalvėlių.

 
Biuro baldai
Biuro kėdė

Kam taikoma ši garantija?
Garantija apima toliau nurodytų dalių medžiagų ir gamybos defektus:
 • kėdės rėmo;
 • judamųjų dalių.
Judamosios dalys yra judėjimo ir reguliavimo funkciją atliekančios dalys. Garantija taikoma biuro kėdžių ratukams, dujiniams cilindrams, mechanizmams, porankių ir atlošo reguliavimo mechanizmams.

Kiek laiko galioja ši garantija?
Biuro kėdėms VOLMAR, MARKUS, LÅNGFJÄLL, HATTEFJÅLL, ALEFJÅLL, JÅRFJÅLLET, TROLLBERGET, FLINTAN ir FJÅLLBERGET taikoma garantija galioja 10 metų nuo prekės įsigijimo dienos. Pirkinio įsigijimo įrodymas yra kasos kvitas.

 
Rašomieji stalai BEKANT ir IDÄSEN, daiktų laikymo baldai GALANT ir IDÄSEN

Kam taikoma ši garantija?
Garantija taikoma baldų GALANT, BEKANT ir IDÄSEN visų dalių medžiagų ir gamybos defektams. Ji galioja nuo prekės įsigijimo parduotuvėje IKEA dienos.

Kam ši garantija netaikoma?
Garantija netaikoma:
 • rašomųjų stalų lentynoms BEKANT;
 • rašomųjų stalų sienelėms BEKANT.
Kiek laiko galioja ši garantija?
Daiktų laikymo baldams GALANT ir IDÄSEN bei rašomiesiems stalams BEKANT ir IDÄSEN taikoma garantija galioja 10 metų nuo prekės įsigijimo IKEA parduotuvėje dienos. Pirkinio įsigijimo įrodymas yra kasos kvitas.

  
Sandėliavimo baldai
 
Daiktų laikymo sistema BROR

Kam taikoma ši garantija?
Garantija taikoma daiktų laikymo baldams BROR ir apima visų jų dalių medžiagų bei gamybos defektus.


Kam ši garantija netaikoma?
Garantija netaikoma:
 • vežimėlims BROR;
 • stalams BROR.

Ši garantija netaikoma baldams, kurie buvo laikomi netinkamomis sąlygomis ar surinkti ne pagal instrukciją, netinkamai naudoti, gadinti, laužyti arba valyti netinkamomis priemonėmis ar būdais. Ši garantija netaikoma natūraliam gaminio nusidėvėjimui ar jo savybių pasikeitimui, bet kokiems atsitiktiniams nudaužymams, nubraižymams ir pan.

Kiek laiko galioja ši garantija?
Daiktų laikymo baldams BROR taikoma garantija galioja 10 metų nuo prekės įsigijimo IKEA parduotuvėje dienos. Pirkinio įsigijimo įrodymas yra kasos kvitas.


 
Kas įskaičiuota į virtuvės komplekto kainą?
Prie virtuvės plano nurodyta kaina yra bendra virtuvės komplekto kaina. Į ją įskaičiuota: spintelės, baldų fasadai, stalviršiai, vidinės detalės, lankstai, apdailos juostos ir apvadai, kojelės, cokoliai, rankenėlės, vandens maišytuvai, plautuvės. Į kainą neįskaičiuota: buitinė technika ir šviestuvai (parduodama atskirai). Pastaba: stalčiai MAXIMERA yra su švelnaus uždarymo machanizmais, stalčiai EXCEPTIONELL – su paspaudimo mechanizmu.
 
X