Tikime, kad namai yra pati svarbiausia vieta pasaulyje. Todėl kasmet visose IKEA veiklos šalyse atliekame tyrimą „Gyvenimas namuose“, padedantį sužinoti, kaip žmonės gyvena ir kaip galime padaryti jų gyvenimą gražesnį.

Lyginant su kitais metais, 2020-ieji turėjo ypač didelės reikšmės žmonių santykiui su namais. Dėl pandemijos gyvenimas juose pasikeitė staiga ir iš esmės. Visada žinojome, kaip svarbu turėti saugius ir jaukius namus, tad šiais metais nusprendėme išsiaiškinti, kaip pasaulinė pandemija paveikė žmonių santykį su jais ir kokios įtakos tai turės ateityje.


 
Per karantiną didelė dalis žmonių ėmė vertinti namus ir jų vaidmenį savo gyvenime dar labiau. Mūsų santykis su namais tapo stipresnis ir artimesnis nei kada anksčiau. Dauguma apklaustųjų teigia, kad šį ryšį bei jo teikiamą emocinę naudą ketina išlaikyti ir ateityje. 

Norite sustiprinti ryšį su savo namais? Atlikite testą ir sužinokite, kaip galite tai padaryti.


 
Pokyčiai IKEA ekspozicijoje
Nors mūsų parduotuvė Vilniuje ir uždaryta, darbai čia nesustoja. Interjero dizaineriai gražina prekybos salę ir, remdamiesi tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, įrenginėja naujus kambarius antrojo aukšto ekspozicijoje. Du iš jų kaip tik ir matote prieš savo akis. Apžiūrėkite iš arčiau!

  
Valentino diena šiemet daugeliui bus kitokia nei įprastai. Tie, kurie šia proga eidavo į pasimatymą restorane, bus priversti likti namuose. Kad ir kaip ten būtų, meilės diena yra proga parodyti dėmesį savo išrinktajam, o šventišką atmosferą galima susikurti mažomis detalėmis. Tad pakvieskite savo antrąja pusę į pasimatymą!

IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, 41 % lietuvių, įvertinę savo patirtį 2020-aisiais, svajoja namuose įsirengti žaliąjį kampelį ar nuosavą sodą. Ir nors ne visi galime džiaugtis turį terasą ar balkoną, tai dar nereiškia, kad namuose negalime turėti bent dalelės gamtos. Mūsų interjero dizainerė dalijasi penkiais patarimais, tad pasisemkite įkvėpimo!

Leisdami laiką ir nuolat valgydami namuose, tikriausiai ne vienas ilgimės galimybės pasimėgauti pakylėtą nuotaiką sukuriančia vakariene restorane. Tačiau jei sąlygos šiuo metu neleidžia to patirti, kodėl gi nesusikūrus restorano vertos aplinkos namuose? Kad ir kas tai būtų – romantiška vakarienė su antrąja puse, šeimos šventė ar ypatingas vakaras sau vienam – pasinaudoję mūsų interjero dizainerės patarimais, lengvai praskaidrinsite namų kasdienybę. 

Karantino laikotarpiu daugiau kaip 44 % lietuvių dirba iš namų. Deja, ne kiekvienas, dirbantis ar besimokantis nuotoliniu būdu, turi patogią vietą darbui, todėl neretai tenka susidurti su kuriozinėmis situacijomis, kai rimtą darbinį pokalbį ar vaizdo konferenciją staiga pertraukia į kambarį įbėgęs vaikas ar kitas išsiblaškęs namiškis. Interjero dizainerė dalijasi patarimais, kaip išvengti tokių situacijų ir susikurti daugiau privatumo.

Kai restoranai uždaryti, o visi šeimos nariai didžiąją laiko dalį leidžia namuose, virtuvė tapo bene labiausiai naudojama namų erdve. Tad nieko nuostabaus, kad daugiau nei ketvirtadalis lietuvių panoro įsirengti didesnę virtuvę ar ją atnaujinti. Tačiau kaip praplėsti turimą erdvę negriaunant sienų ir neišeikvojant šeimos biudžeto? Pasinaudokite praktiškais mūsų interjero dizainerės patarimais.

Be visų veiklų, kurias pastaruoju metu perkėlėme į namus, čia persikėlė ir mūsų pomėgiai. Atlikę tyrimą, sužinojome, kad apie privačią erdvę mėgstamai veiklai namuose svajoja net 38 % Lietuvos gyventojų. O mūsų interjero dizainerė Eglė dalijasi idėjomis ir patarimais, kaip tokią įsirengti be didelių išlaidų ar pastangų.

IKEA tyrimas „Gyvenimas namuose“ parodė, kad po pokyčių, kuriuos į mūsų gyvenimą įnešė karantinas, daugiau nei trečdalis lietuvių norėtų įsirengti ar atnaujinti darbo vietą namuose. Turime gerų žinių tiems, kurie mano neturintys tam vietos: patogų kampelį darbui ar mokslams galite įsirengti neišnaudotose ir nepelnytai pamirštose namų erdvėse. 

Vaizdo įrašo autorystė priklauso portalui lrytas.lt.

Sodas namuose
Karantino metu 41 % žmonių panoro turėti nuosavą erdvę lauke arba bent žalią kampelį namuose. Todėl sodo tinklaraščio „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė dalijasi patarimais, kaip užsiauginti dalelę gamtos, net jei neturite kiemo ar balkono.
Vaizdo įrašo autorystė priklauso portalui lrytas.lt.
Vaizdo įrašo autorystė priklauso portalui lrytas.lt.​​​​​​
Restoranas namuose
Trūksta idėjų, kuo nudžiuginti prie stalo sėdančią šeimą ar palepinti save? Maisto tinklaraštininkė ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė pasakoja, kaip pasigaminti sočius pietus ar restorano vertą vakarienę namuose. Pagrindinis ingredientas – bulvės.
Vaizdo įrašo autorystė priklauso portalui lrytas.lt.

Sporto salė namuose
1 iš 5 žmonių Lietuvoje pamėgo sportuoti namuose ir ketina tai daryti net pandemijai pasibaigus. Todėl sporto trenerė Rita Girdvainytė dalijasi aktyvia mankšta, kuriai nebūtina turėti daug laisvos vietos ar laiko – pakanka vos vieno kvadratinio metro ir 5–7 minučių per dieną. 
Vaizdo įrašo autorystė priklauso portalui lrytas.lt.

Pokyčiai namuose
Daugiau laiko praleidę namuose, nemaža dalis žmonių juos ėmė vertinti iš naujo. Vieni jautėsi atradę jaukų prieglobstį, kiti suprato, kad patogiam gyvenimui dar kažko trūksta. IKEA ryšių su visuomene vadovė Renata Dantė ir interjero dizaino skyriaus vadovė Eglė Čyvė pasakoja, kaip lietuviai atnaujino namus per karantiną, ką juose keitė dažniausiai ir ką planuoja tobulinti ateityje.
Pandemija neįsivaizduojamai pakeitė mūsų gyvenimus. Milijonai žmonių visame pasaulyje buvo priversti likti namuose. O šiems teko atstoti ne tik gyvenamąją erdvę, bet ir darbo biurus, mokyklas, sporto sales, pramogų bei bendravimo vietas. Staiga visas mūsų gyvenimas susitelkė namuose. Per karantiną supratote, kad vietai, kurioje gyvenate, dar yra kur tobulėti? Pasidairykite idėjų savo svetainei, darbo kambariui ar virtuvei.


 


 


 
64 % apklaustų lietuvių tvirtina, kad pandemijos metu savo namuose jautėsi lyg šventovėje. Būtent čia jie slėpėsi nuo pasaulyje vykusių neramumų, mėgavosi bendravimu su namiškiais, jautėsi saugūs ir galintys bent iš dalies valdyti padėtį patys.
Panašu, kad ryšys, kurį užmezgėme su savo namais, liks stiprus ir ateityje. Atradę namų svarbą iš naujo, 39 % Lietuvos gyventojų mėgausis maisto ruošimu, 37 % mielai leis laiką su šeima, o 35 % skirs daugiau laiko sau ir ketina tęsti šias veiklas net pandemijai pasibaigus.
Daugiau nei trečdalis Lietuvoje apklaustų žmonių karantino metu remontavo ar kitaip pertvarkė savo namus.
Po pokyčių, kuriuos į jų gyvenimus atnešė 2020-ieji, daugiau lietuvių panoro turėti nuosavą erdvę lauke (41 %) ir daugiau vietos darbui (37 %) bei pomėgiams (38 %) namuose.


 

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

MICKE

rašomasis stalas, 73x50 cm, balta

Ankstesnė kaina 59 €

49 €

Yra daugiau variantų

MICKE

stalčių spintelė su ratukais, 35x75 cm, balta

Ankstesnė kaina 79,99

59,99

Yra daugiau variantų

TERTIAL

stalinis šviestuvas, balta

14,99

Yra daugiau variantų

VARIERA

dėžė, 24x17 cm, balta

3,99

Yra daugiau variantų

RÅSKOG

vežimėlis, 35x45x78 cm, juoda

Ankstesnė kaina 49,99

39,99

Yra daugiau variantų

RÅSKOG

vežimėlis, 35x45x78 cm, balta

Ankstesnė kaina 49,99

39,99

Yra daugiau variantų

BITTERGURKA

vazonas, 32x15 cm, balta

9,99

GLATTIS

padėklas, 38 cm, žalvario sp.

14,99

KUNGSFORS

magnetinis peilių laikiklis, nerūdijantis plienas

20 €

Yra daugiau variantų

VITTSJÖ

nešiojamojo kompiuterio stovas, 35x65 cm, tamsiai ruda/stiklas

Ankstesnė kaina 29,99

19,99

VARIERA

puodų dangčių stovas, nerūdijantis plienas

6,99

BITTERGURKA

laistytuvas, 2 l, balta

12,99

DYRGRIP

stiklinė, 36 cl, skaidrus stiklas

Ankstesnė kaina 4,49

3,49

VARIERA

įstat. lentyna, 32x13x16 cm, balta

5 €

Yra daugiau variantų

SATSUMAS

augalų stovas, 78 cm, bambukas/balta

49,99

Yra daugiau variantų

BINTJE

vazonas, 9 cm, galvanizuotas

0,70

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 76x56 cm, balta

17 €

Yra daugiau variantų

DYRGRIP

raudonojo vyno taurė, 58 cl, skaidrus stiklas

Ankstesnė kaina 4,99

3,99

MOTTAGA

popierinės servetėlės, 38x38 cm, juoda

3,99 / 25 vnt.

Yra daugiau variantų

DYRGRIP

šampano taurė, 25 cl, skaidrus stiklas

Ankstesnė kaina 4,99

3,99

KUNGSFORS

krepšeliai, 2 vnt., natūralios sp.

5,99

NISSAFORS

vežimėlis, 50.5x30x83 cm, juoda

24,99

Yra daugiau variantų

SUNNERSTA

lentyna, 25 cm

2 €

SVALLET

stalinis šviestuvas, tamsiai pilka/balta

4 €

SUNNERSTA

skersinis, 4 kabliukai, 2 indai, balta

5 €

FORSÅ

stalinis šviestuvas, balta

19,99

Yra daugiau variantų

NISSAFORS

vežimėlis, 50.5x30x83 cm, balta

24,99

Yra daugiau variantų

TOBERGET

sukamoji kėdė, Vissle pilka

39,99

Yra daugiau variantų

BERGENES

mob. telefono / planšetės laikiklis, bambukas

2,99

LÄTTAD

stalo kilimėlis, 37 cm, jūrų žolės/juoda

3,99

OFANTLIGT

gili lėkštė, 24 cm, balta

6,99
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.