Išradingi ir tuo patenkinti

Sveiki atvykę į namus, kur viskas susiję su sąmoningu pasirinkimu gyventi sveikiau ir tvariau. Jei ir jūs norite išmokti gyventi harmonijoje su gamta, pasisemkite įkvėpimo iš šių metų IKEA katalogo – čia rasite daugybę išradingų ir ekologiškų sprendimų.
Viena erdvė – dvi funkcijos
Šiuose namuose negyvena standartinė šeima, todėl standartinės svetainės su sofa priešais televizorių juose taip pat nerasite. Vietoj jos pora su vaiku ir kartu gyvenančia drauge, kuri iš vytelių pina krepšius, turi valgomojo erdvę su darbo zona. Kambarį į dvi dalis dalija širma, o darbo stalą atstoja ant žirgių uždėtos senos durys. Kai vakarienės susirenka didžiulė kompanija, prie šio savadarbio stalo patogu susėsti visiems. 
Iki pat lubų
Kai mažoje virtuvėje sukasi keturi, svarbus tampa kiekvienas centimetras. Net ir sienų. Tad ieškodami vietos gaminimo indams ir įrankiams išnaudokite visą jų aukštį. Aukštai laikykite daiktus, kuriuos naudojate rečiau, o prireikus pasiekti pasilypėkite ant kopėtėlių. Patogiai susitvarkyti padės skirtingi spintelių, stalčių ir jų vidinių įdėklų deriniai, o kasdien grožėtis tvariu pasirinkimu – išskirtiniai antracito spalvos baldų fasadai. Jie pagaminti iš perdirbtos medienos ir padengti plėvele iš perdirbtų plastikinių butelių.
 
 
Funkcionalūs baldai taupantiems vietą
Kadangi šiuose namuose nėra svetainės, jos vietą užima miegamasis. Dvi viena ant kitos uždedamos lovos leidžia šį kambarį naudoti įvairiai: naktimis jos virsta dvigule lova, o dienomis – patogia kampine sofa.
 
Taupykite išradingai
Užuot pirkus naujus daiktus galima perdaryti ar naujai panaudoti senuosius. Pavyzdžiui, paslėpti lentyną už užuolaidos, pasiūtos iš senų virtuvinių rankšluosčių, ir naudoti ją kaip spintą drabužiams. Beje, kartą ar du vilkėtą aprangą dažnai užtenka išvėdinti, kad dar būtų tinkama dėvėti. Nebūtinai gryname ore, galima ir ant drabužių kabyklos. Taip sutaupysite vandens, elektros ir kartu patausosite drabužius.
 
 
Kad maistas džiugintų ilgiau
Mėgautis gamtos dovanomis galima ištisus metus – tereikia mokėti jas išsaugoti. Pačių konservuotus vaisius ir daržoves laikykite sandariuose stiklainiuose, o sausus maisto produktus iš parduotuvės perpilkite į daugkartines dėžutes ar stiklainius: taip patogiau sandėliuoti, nesikaupia nereikalingos pakuotės, o ir produktai atrodo gražiau.
Pradėkite rūšiuoti
Mažoje virtuvėje vietos po kriaukle tikrai nėra tiek, kad tilptų kelios šiukšliadėžės. Bet ar tai turėtų nuslopinti jūsų norą rūšiuoti? Įrengti talpų ir patogų atliekų rūšiavimo “centrą“ galima koridoriuje, prie lauko durų.
 
Smagu auginti patiems
Jei svarstote apie gyvenimą tvariau, vienas iš paprasčiausių „pasidaryk pats“ sprendimų – pradėti auginti daržoves ir prieskonines žoleles namuose, kad ir ant virtuvės palangės. Pavyks net vaikams: tiesiog sudaiginkite jas kambariniame šiltnamyje prieš persodindami į lauko vazonus.
 
 

Rūšiuoti pagal
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategoriją
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
KRAMIG

minkštasis žaislas

balta/juoda

2,99

MULIG

drabužių kabykla

balta

Ankstesnė kaina 7,99

6,99

Yra daugiau variantų

BEKVÄM

kopėtėlės, 3 pakopos

bukas

Ankstesnė kaina 29,99

23,99

KORKEN

indas su dangteliu

skaidrus stiklas

1,99

Yra daugiau variantų

METOD/MAXIMERA

p. spin. plaut., 2 priek., 2 stalč.

balta/Kungsbacka antracito sp.

130 €

Yra daugiau variantų

ODDVALD

stalo žirgės

juoda

10 €

UTÅKER

viena ant kitos užd. lovos, 2 čiuž.

pušis/Moshult kietas

218,98 / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

SORTERA

atliekų rūš. dėžė su dangčiu

balta

5,99

Yra daugiau variantų

KULLABERG

sukamoji kėdė

pušis/juoda

49,99

Yra daugiau variantų

ALSEDA

pufas

bananų pluoštas

29,99

SOCKER

šiltnamis

balta

12,99

GULVED

lovatiesė

tamsi mėlyna

49,99

Yra daugiau variantų

SOCKER

vazonas

vidaus/lauko/galvanizuotas

3,99

Yra daugiau variantų

VEBERÖD

širma

natūrali

119 €

FOTO

kabamasis šviestuvas

žalia

11,99

Yra daugiau variantų

PLEJA

vielinis krepšys su rankena

juoda

Ankstesnė kaina 12,99

9,99