Užuot statę sienas, statykime tiltus. Būtent su tokia vizija IKEA ir dizaineriai iš penkių Afrikos šalių pradėjo bendrą projektą, kuris siūlo į kūrybą pažvelgti naujai. Rezultatas? Nauja baldų, stalo serviravimo reikmenų ir tekstilės kolekcija ÖVERALLT, skatinanti veikti ir būti kartu.
Nauja pradžia
Norėdami sužinoti daugiau apie šiuolaikinį Afrikos dizainą, 2017 metais IKEA dizaineriai pasitelkė į pagalbą Keiptaune veikiančius „Design Indaba“. Taip gimė kolekcija ÖVERALLT, kurią kartu kūrė IKEA dizaineriai ir skulptoriai, architektai, mados bei baldų kūrėjai iš Afrikos. „Tikime, kad dizainas gali išspręsti net ir įsisenėjusias problemas“, – tvirtina „Reform Studio“ dizainerės Hend Riam ir Mariam Hazem.
Lengva pritaikyti sau
Kolekcijoje ÖVERALLT, be kitų baldų, stalo serviravimo reikmenų ir tekstilės gaminių, rasite ir architekto Issa Diabaté bei IKEA dizainerio Kevinu Gouriou sukurtą krėslą iš faneros. Issa norėjo sukurti kuo paprastesnio dizaino baldą, lyg baltą drobę, įkvepiančią kurti ir pritaikyti sau. „Nuo to, kas šį krėslą surinks, priklausys, kaip jis galiausiai atrodys“, – sako jis.
Tikros istorijos
Kurdamos ryškią kolekcijos tekstilę, Sindiso Khumalo ir Renee Rossouw darbavosi su IKEA dizainere Johanna Jelinek. „Tekstilėje norėjau perteikti tai, kuo didžiuojasi Pietų Afrika“, – pasakoja Keiptaune kurianti menininkė ir architektė Renee. – „Todėl paveikslo centre atsidūrė mano mėgstamiausi gyvūnai – afrikiniai drambliai. Jie gražūs, protingi ir puikiai moka rūpintis savo mažyliais.“

„Kuriant dizainą, buvo įdomu stebėti, kokios panašios iš tiesų esame,
net jei tuos pačius sprendimus atrandame skirtingais būdais.“

Tekstilės dizainerė Sindiso Khumalo
Kūrybiniai eksperimentai
Dar dvi naujienos riboto kiekio kolekcijoje ÖVERALLT – kojų kėdutė bei supamasis krėslas, kurį galima naudoti ir lauke, ir viduje. Šiuos baldus sukūrė dizaineriai Bibi Seckas iš Senegalo ir Mikaelis Axelssonas iš IKEA'os. Idėja gimė Bibi sėdint savo mamos sode Dakare. „Tai puikus pavyzdys, kaip dizainas sujungia žmones iš skirtingų kultūrų“, – pasakoja Bibi.

„Pavadinimas „Reform“ (angl. pertvarka) apima daug ir įvairių „per-“:
jau esamų idėjų ir objektų perkūrimą, medžiagų pernaudojimą,
permainas kultūrų gyvenime ir apskirtai pasaulyje.“

„Reform Studio“ dizainerės Hend Riam ir Mariam Hazem
Naujos galimybės
Hend Riad ir Mariam Hazem sukurtas krepšys – tikras tvarumo pavyzdys. Jis pagamintas iš žaliavų, atlikusių nuo bulvių traškučių pakuočių gamybos. Sukūrusios šį krepšį, Hend ir Mariam neketina sustoti: jos ir toliau vysto idėją kurti daiktus iš atliekų bei ieško naujų ekologiškų medžiagų.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

Rezultatų nerasta