Nedideliame studijos tipo bute gyvenantis pensininkas Zigmas save pristato kaip menininką, kuris mėgsta žvejoti ir užsiima medžio drožyba. Tačiau užėjus į jo namus, to nematyti. Nusprendęs atsisveikinti su pasenusiais baldais ir išblukusiomis spalvomis, Zigmas kreipėsi pagalbos į IKEA interjero dizainerį Mantvydą Breivę. Įvertinkite jųdviejų darbo rezultatus.
Prieš
Zigmo bute trūko vietos daiktams ir tvarkos, tačiau iš tiesų jame tebuvo vienintelė interjero klaida – turimam plotui parinkti netinkami sprendimai. Spinta buvo per žema, todėl joje netilpo visi drabužiai, dauguma daiktų buvo laikomi atvirai, lentynose ir dėžėse ant grindų, kur ko nors prireikus sudėtinga rasti, o virtuvėje visą erdvę užėmė stambi buitinė technika. Zigmas prisipažino, kad norėdamas pavalgyti, turėdavo kaskart nukelti mikrobangų krosnelę nuo savadarbio baro stalo.
Po
Interjero dizaineris Mantvydas nutarė įrodyti, kad net vieno kambario butą galima įrengti taip, kad vietos pakaktų viskam: ir poilsiui, ir maisto gaminimui, ir visiems turimiems daiktams. Atnaujintame interjere vyrauja tradicinio stiliaus baldai ir žemės spalvos, namuose atsirado daugiau šviesos, o vietoj vieno netvarkingo kambario patogiai įrengti keturi: svetainė, darbo kambarys, miegamasis ir virtuvė.

„Patalpoje labai trūko funkcinio apšvietimo, todėl suplanavau papildomus šviestuvus prie lovos, kurie pravers skaitant, taip pat – ant darbo stalo, šalia televizoriaus ir virtuvėje, virš stalviršio, kad būtų saugu ir patogu gaminti maistą, nekristų šešėliai.“

IKEA interjero dizaineris Mantvydas Breivė
Svetainė
Naujoji svetainė įsikūrė ant trumpo plauko kilimo VONSBÄK – jis ne tik padeda atskirti šį „kambarį“ nuo kitų buto erdvių, bet ir suteikia jaukumo. Norėdamas sukurti vientisą stilių, Mantvydas parinko prie kilimo derančias užuolaidas ir pagalvėles, o prie retro stiliaus kavos staliuko priderino patogų fotelį EKENÄSET iš jubiliejinės IKEA 75 metų kolekcijos. Dabar tai puiki vieta leisti vakarus su knyga ar puodeliu arbatos.
Darbo kambarys
Erdvę prie lango, priešais svetainės zoną, interjero dizaineris paskyrė Zigmo darbo kambariui. Be patogus, tinkamai apšviesto rašomojo stalo, čia atsirado ir spintelės daiktams. Jos uždaros, todėl namai visada atrodys tvarkingai, o žemiau esančiose atvirose lentynose galima laikyti daiktus, kuriuos reikia greitai pasiekti dirbant arba kurių tiesiog nesinori slėpti.
„Namuose svarbu turėti vietos ne tik pagrindiniams poreikiams, bet ir pomėgiams. Todėl šalia lango pastačiau darbo stalą, prie kurio Zigmas galės užsiimti savo mėgstama veikla – drožinėti ir ruošti eskizus naujiems meno projektams.“
IKEA interjero dizaineris Mantvydas Breivė
Miegamasis
Sofa-lova – nepamainomas baldas, kai mažuose namuose norisi turėti ir svetainę, ir miegamąjį. Trivietė sofa HOLMSUND greitai ir lengvai tampa erdvia lova – reikia tik ištraukti papildomą dalį ir nuleisti žemyn atlošą. O talpi patalynės dėžė po sėdimąja dalimi tinka ne tik kelių sezonų patalynei, bet ir kitokiems daiktams laikyti.
Virtuvė
Senąją virtuvę Mantvydas pakeitė neatpažįstamai. Joje atsirado mažai virtuvei labiau tinkama buitinė technika: dviejų vietų kaitlentė, siauresnė plautuvė, įmontuojamasis šaldytuvas ir orkaitė su mikrobangų krosnelės funkcija. Pakabinamos spintelės leidžia išnaudoti palubę indams, maisto produktams ir kitiems daiktams laikyti, todėl ant stalviršio lieka daugiau vietos maistui ruošti. Zigmo baro stalą pakeitė virtuvinė sala, kurios nauda taip pat akivaizdi: čia galima gaminti, valgyti, o po stalviršiu esančiose spintelėse – paslėpti puodus bei keptuves.

„Kadangi erdvė bendra, virtuvės fasadus derinau prie spintos durų spalvos. Zigmas norėjo talpesnio baldo drabužiams, todėl parinkau aukštą, iki pat lubų. Spintos vidus taip pat kur kas funkcionalesnis: be įprastų lentynų ir skersinių, čia yra atskira kabykla kelnėms, vieta kaklaraiščiams ir kuprinei, apatinės lentynos batams, atskiras stalčius diržams, o viršuje galima laikyti sezoninius, rečiau naudojamus drabužius.“

IKEA interjero dizaineris Mantvydas Breivė


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
DALFRED

baro kėdė

50x50x63/74xØ30 cm juoda

34,99

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė

12x115 cm balta

6,99

Yra daugiau variantų

KULLABERG

taburetė

36x36 cm juoda

29,99

Yra daugiau variantų

LÖVBACKEN

kavos staliukas

55x42 cm klasikinė ruda

69,99

SKUBB

dėžė

93x55x19 cm balta

9,99

Yra daugiau variantų

KARLBY

stalviršis

63.5x186 cm

119 €

Yra daugiau variantų

MÖJLIG

duj. kaitl. „domino“, 2 degikliai

29x52x5 cm juoda

199 €

TÄRNABY

stalinis šviestuvas

25 cm antracito sp.

19,99

FULLTALIG

žvakidė, 3 vnt.

juoda

9,99

EDSVIK

vir. vandens maišytuvas su 2 rank.

32 cm

39 €

EFTERSMAK

mikrobangų krosnelė

59.4x56.7x45.5 cm juoda

449 €

BAGGANÄS

rankenėlė

2x2.8x Ø2 cm juoda

4 € / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

SKURUP

sieninis šviestuvas, laid. įr.

Ø9 cm juoda

12,99

KROKSHULT

atrama

3x24x18 cm antracito sp.

3 €

VONSBÄK

trumpo plauko kilimas

200x300 cm žalia

Ankstesnė kaina 129 €

99 €

Yra daugiau variantų

SKUBB

dėžė

44x55x19 cm balta

4,99

Yra daugiau variantų

HOLMSUND

trivietė sofa-lova

230x99 cm klasikinė pilka

449 €

Yra daugiau variantų

BEKVÄM

kopėtėlės, 3 pakopos

63 cm juoda

34,99

Yra daugiau variantų

ODDRUN

užtiesalas

130x170 cm pilka

9,99

Yra daugiau variantų

ENERYDA

rankena

1.7x3 cm juoda

6 € / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

EKENÄSET

fotelis

64x78x76 cm antracito sp.

149 €
X