Prieš ir po: balkonas, virtęs dar vienu kambariu mažame bute

Jei gyvenate bute su balkonu, jo erdvę galite naudoti įvairiai: kaip sandėliuką daiktams, valgomąjį gryname ore arba dar vieną vietą laisvalaikiui su šeima. Norisi viską sutalpinti vienoje erdvėje? Prašom. Kviečiame jus į balkoną Rygos rajone Ziepniekkalns, kurį atnaujino IKEA interjero dizaineriai.
Susipažinkite su Laura, Kristapu ir jų sūnumi Rihardu, gyvenančiais nedideliame bute Ziepniekkalns rajone. Savo balkoną jauna šeima dažniau naudoja kaip sandėliuką ir vietą džiaustyti skalbiniams, tačiau Laura visada svajojo apie jaukų kampelį, kuriame galėtų mėgautis ryto kava, o Kristaps norėtų turėti daugiau vietos įrankiams ir žaidimams su sūnumi.
Mažo balkono iššūkiai
„Gyvename vieno kambario bute, todėl viskas, kas netilpo viduje, iškeliavo į balkoną. Čia laikome vyro darbo įrankius, dėžes su sezoniniais daiktais, dviračius, po remonto likusias statybines medžiagas ir skalbinių džiovyklą. Kai ji išskleista, daugiau niekam nebelieka vietos“, – apie savo balkoną pasakojo Laura.
Siųsdami anketą IKEA balkono pokyčiui projektui, Laura ir Kristaps tikėjosi, kad jų balkonas pagaliau taps ne tik praktiškas, bet ir jaukus.
Daugiau erdvės gyvenimui
Interjero dizainerė Elīna Grieze balkonui parinko šviesią spalvų paletę ir tradicinio stiliaus baldus. „Norėjau, kad balkono erdvė derėtų su vienspalviu buto interjeru ir atspindėtų savininkų asmenybes. Laura rami ir žemiška, todėl stengiausi, kad ir atnaujintas balkonas spinduliuotų ramybę.“
Prie pilkšvų balkono sienų Elīna priderino tamsiai pilkus ir juodus baldus, o jaukumo suteikė gyvais augalais, raštuotais kilimais, pagalvėlėmis ir užtiesalais. Kadangi balkono langai pietinėje pusėje, saulės čia netrūksta, o vasaros dienomis būna net ir per karšta. Dėl šios priežasties balkone atsirado romanetės, kurios pritemdo patalpą ir suteikia privatumo.
Saugi ir stilinga vieta daiktams
Anot interjero dizainerės, didžiausias iššūkis buvo mažame balkone rasti vietos ir vyro įrankiams, ir visos šeimos poilsiui. „Viename balkono gale pastačiau spintelių su lentynomis – jose turėtų tilpti visi daiktai, kurių šeima nenori laikyti namuose. Spinteles pritvirtinau prie sienos ir papildžiau užraktais bei kampų apsaugomis UNDVIKA, tad balkone bus saugu ir mažyliui, kuris jau pradeda ropinėti.“
Balkone taip pat atsirado atvira lauko lentyna LÄCKÖ. Ant jos patogu laikyti vazonus su augalais ir stalo indus bei įrankius, o apatinėse lentynose – mažylio žaislus, kad pats galėtų pasiekti. Aptakių linijų lentyna neužima daug vietos ir padeda kurti savitą stilių.
Kavos pertaukėlė su puikiu vaizdu
Kai visi daiktai surado savo vietą spintelėse ir atviroje lentynoje, likusi balkono erdvė pagaliau gali būti skirta poilsiui. Pačiame balkono centre interjero dizainerė sukūrė jaukią lauko kavinės atmosferą su staliuku ir dviem kėdėmis.
Drąsiems pirmiesiems žingsniams
Mažasis Rihard nenustygsta vietoje, todėl Elīna įrengė saugų žaidimų kampelį, kad mėgautis grynu oru balkone galėtų visa šeima. Žaidimų kilimėlis KLAPPA – puiki pagalba mažyliui, besimokančiam ropoti, sėdėti ir žengti pirmuosius žingsnius. O žaidimų metu ant jo gali prisėsti ir tėtis ar mama.
Nauja pradžia visai šeimai
Užėję į atnaujintą balkoną, Laura ir Kristaps negalėjo patikėti, kad jis taip pasikeitė. „Tikrai nebūčiau pagalvojęs, kad mūsų balkonas gali būti toks erdvus“, džiaugėsi Kristaps. Jam pritarė ir Laura: „Atrodo, kad mūsų bute atsirado dar vienas kambarys!“


Rūšiuoti pagal
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategoriją
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
LÄTTAD

stalo kilimėlis

juoda

3,99

INGABRITTA

užtiesalas

žydra

Ankstesnė kaina 29,99

24,99

Yra daugiau variantų

HEDERA HELIX

vazoninis augalas

2,69

SOCKER

vazonas

1,29

Yra daugiau variantų

OTTAVA

kabamasis šviestuvas

juoda

Ankstesnė kaina 34,99

29,99

Yra daugiau variantų

PATRULL

apsauginis kištukas

balta

3,49 / 12 vnt.

SOCKER

vazonas

3,99

Yra daugiau variantų

BRYTÄRT

vazonas

raudonai ruda

2,79

Yra daugiau variantų

FICUS

vazoninis augalas

14,99

DJUNGELSKOG

krepšys

6,99

KLAPPA

minkštasis žaislas, kamuolys

įvairių spalvų

2,59

KLAPPA

žaidimų kilimėlis

27,99

KLAPPA

migdukas

2,49

UNDVIKA

užraktas

balta

3,99 / 2 vnt.

RINGBLOMMA

romanetės

balta/mėlyna

22,99

Yra daugiau variantų

LÄCKÖ

lentyna, lauko

pilka

29,99

RUNNEN

lauko grindų danga

rudas beicas

18,99 / 9 vnt.

Yra daugiau variantų

LÄCKÖ

lauko stalas

pilka

24,99

LÄCKÖ

lauko kėdė

pilka

19,99

YTTERÖN

kėdės pagalvėlė, lauko

mėlyna

4,99

Yra daugiau variantų

KLAPPA

barškutis

geltona-įvairių spalvų

2,59