IKEA kultūros šaknys glūdi Smolande, Pietų Švedijos miestelyje, kurio gyventojai yra darbštūs, paprasti, linkę padėti vieni kitiems ir ypač artimai susiję su gamta. Būtent jų būdas ir charakterio savybės padiktavo aštuonias pagrindines IKEA vertybes, kuriomis gyvename. Jos nusako, kas esame ir kaip dirbame.

Dėl savo vertybių ir stiprios vidinės kultūros IKEA tapo išskirtiniu prekiniu ženklu ir puikia vieta dirbti. Užsukite į bet kurią pasaulio IKEA, ir rasite žmones, turinčius tas pačias vertybes. Esame nuoširdūs ir kūrybingi išradėjai, vadovaujamės sveiku protu ir nuolat ieškome naujų sprendimų, padedančių dirbti dar efektyviau.

Mūsų vertybės

Tai svarbiausia IKEA vertybė. Esame stiprūs, kai pasitikime vieni kitais, einame ta pačia kryptimi ir mėgaujamės bendru darbu.
Nuolat ieškome naujų, geresnių veiklos būdų. Mūsų sėkmė priklauso nuo gebėjimo rasti sprendimus neįmanomiems iššūkiams.
Norime ir galime daryti teigiamą įtaką žmonėms bei planetai – reikšmingą ir ilgalaikę, šiandien ir ateities kartoms.
Esame kitokie ir nenorime būti panašūs į jokias kitas įmones. Turime drąsos ginčyti esamus sprendimus, netradiciškai mąstyti, eksperimentuoti ir nebijoti klaidų.
Kiekvienas turėtų gyventi gražiuose ir puikiai įrengtuose namuose. Mažomis sąnaudomis stengiamės sukurti daugiau kokybės, funkcionalumo, tvarumo ar patogumo.
Didžiuojamės, galėdami prisiimti ir dalintis atsakomybe. Tai padeda tobulėti, o tarpusavio pasitikėjimas leidžia kiekvienam prisidėti prie IKEA'os augimo.
Paprastas, atviras ir praktiškas požiūris yra Smolando paveldo dalis. Esame savimi, neatitrūkę nuo realybės, neformalūs, praktiški ir biurokratiją laikome savo didžiausiu priešu.
Gerą pavyzdį ir lyderystę suprantame kaip veiksmą, o ne pareigas. Todėl priimdami naujus darbuotojus kreipiame dėmesį į vertybes ir tik tada – į kompetenciją, patirtį. Ieškome tų, kurie gali būti savimi ir geru pavyzdžiu užkrėsti kitus.X