Drąsa būti kitokiems

Nuolat savęs klausiame: ar galime tai padaryti dar geriau? Štai kodėl siūlome unikalias namų interjero idėjas ir sprendimus, nepaliaudami stengiamės kurti gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių.

IDĖJA
Gražesnis gyvenimas daugeliui žmonių

IKEA koncepcijos pagrindas – didelis namų interjero prekių pasirinkimas tokiomis kainomis, kad jas galėtų įsigyti kuo daugiau žmonių. Šia koncepcija vadovaujamės kiekviename žingsnyje: kurdami prekių dizainą, ieškodami kokybiškų žaliavų tiekėjų, pasirinkdami pakuotes, laikydamiesi tvarumo standartų ir plėsdami savo verslą.

IKEA koncepcijos įgyvendinimas

IKEA koncepcija įgyvendinama įvairiai: ją skleidžia parduotuvės IKEA, kasmet leidžiamas IKEA katalogas, interneto svetainė ir mobiliosios programėlės, bet svarbiausia – milijonai jaukių namų visame pasaulyje.
 

1951

1954

1967

1981

1983

Pavadinimo istorija

IKEA pavadinimą sudaro įkūrėjo Ingvaro Kamprado inicialai (IK) ir pirmosios jo tėvų ūkio Elmtarydo (E) bei Agunarydo (A) kaimo, kuriame užaugo, raidės. Nuo įkūrimo IKEA logotipas beveik nepasikeitė – 1967 metų versija lig šiol yra IKEA prekių ženklas.

Kartu mes taupome pinigus
IKEA pirkėjai ypač prisideda kuriant demokratinį dizainą. Mes atliekame savo vaidmenį, jūs – savąjį, ir taip visi kartu sutaupome. Pirkėjai patys susirenka prekes plokščiose pakuotėse (prieš 60 metų pirmąjį kartą taip buvo supakuotas stalas LÖVET), namuose stengiasi tausoti aplinką, dalijasi su mumis savo nuomone ir pasiūlymais. Ir tai – toli gražu ne viskas. 
FRANŠIZĖS STRUKTŪRA
IKEA koncepcijos puoselėjimas

Devintojo dešimtmečio pradžioje, kai parduotuvės IKEA veikė jau 20 valstybių, IKEA įkūrėjas Ingvaras Kampradas suprato turintis apsaugoti unikalią IKEA koncepciją, padėjusią išaugti į tokią didelę kompaniją. Jis norėjo užtikrinti jos nepriklausomybę ir sukurti ilgalaikės nuosavybės struktūrą, tad akcijų biržos variantas pasirodė nepriimtinas.

Taip buvo sukurta IKEA franšizės sistema. Šiandien visos parduotuvės IKEA (išskyrus IKEA Delft Nyderlanduose) veikia pagal franšizės sutartis. IKEA koncepcijos savininkė yra „Inter IKEA Systems B.V.“, suteikianti franšizės teises pasauliniu mastu. 

X