IKEA'oje mes visada pasisakome už lygybę ir sąžiningą elgesį su žmonėmis. Šios pozicijos laikomės bet kokiomis aplinkybėmis ir įvairiose situacijose, įskaitant ir gyvenimą namuose. Štai kodėl nusprendėme prabilti ir pradėti kovą prieš vieną opiausių problemų, kurią namuose patiria Baltijos šalių gyventojai – smurtą artimoje aplinkoje.
Kokia šiandienos situacija?
Smurtą namų aplinkoje patiria artimais santykiais susiję žmonės, todėl įprasta manyti, kad tai – privatus šeimos ar poros reikalas. Tačiau iš tiesų smurtas artimoje aplinkoje yra visos visuomenės problema. Kas trečia moteris Lietuvoje bent kartą gyvenime yra patyrusi partnerio smurtą, o per karantiną padėtis tapo netgi prastesnė.
IKEA įsipareigojimai Baltijos šalyse
Baltijos šalyse paskelbėme įmonės socialinės atsakomybės programą, kurios tikslus ketiname įgyvendinti iki 2023 metų. Norėdami prisidėti kuriant gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių, įsipareigojome kovoti prieš smurtą artimoje aplinkoje ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.

Šios programos tikslas – šviesti visuomenę ir įkvėpti pokyčiams. Ieškome ilgalaikių sprendimų, tad kviečiame prie mūsų prisijungti politikus, nevyriausybines organizacijas, žiniasklaidos partnerius ir kiekvieną iš jūsų. Pastebėję smurtą ar įtarimų keliančią situaciją, nelikite abejingi. Kuo daugiau žmonių pastebės ir kalbės apie šią problemą, tuo greičiau pradėsime ją iš tiesų spręsti.
Nuo žodžių prie veiksmų
Socialinė veikla, kurią planuojame Baltijos šalyse, apima tris sritis:

1. Pagalba šeimos krizių centrams, kuriuose laikinai glaudžiasi nukentėjusios šeimos.

2. Komunikacijos kampanija, skirta informuoti apie smurto artimoje aplinkoje problemą.

3. Visuomenės švietimas: kaip atpažinti smurtinius santykius ir elgtis, juos pastebėjus?
Krizių centre kaip namuose
Tikime, kad namuose, net jeigu jie laikini, turi būti saugu ir gera. Todėl nutarėme atnaujinti vieno didžiausių šeimos krizių centrų Kaune patalpas, kuriose gyvena nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusios šeimos. Jau ne pirmus metus kartu su interjero dizaineriais ir kitais IKEA darbuotojais stengiamės įrengti jaukesnius kambarius, patogesnes virtuves ir pramogų erdves vaikams. Sekite naujienas ir įvertinkite pokyčius!
 
 
 
Pastebėti ir atpažinti
Smurtas artimoje aplinkoje gali pasireikšti labai įvairiai. Fizinė prievarta, kurią daugeliui iš mūsų lengva atpažinti, tėra ledkalnio viršūnė. Todėl savo veiksmais norime šviesti visuomenę apie kitas, mažiau žinomas, formas: psichologinį, emocinį bei ekonominį smurtą.

Visada yra kuo pasitikėti
Įveikti sudėtingas situacijas daug paprasčiau, kai esi ne vienas. Jei prireiktų palaikymo ar pagalbos, visada galite kreiptis į:
  • Specializuotos kompleksinės pagalbos centrą – skambinkite telefonu 8 700 55516;
  • artimiausią pagalbos vietą savo mieste – kontaktus rasite čia.

Laikas atsimerkti
Ar žinote, kas yra smurtas artimoje aplinkoje? Ar gebate atpažinti pirmuosius jo požymius? Atlikite testą ir pasitikrinkite: galbūt jūs arba artimas žmogus patiriate smurtą, to nežinodami.

X