Kad gyvenimas namuose būtų gražesnis

Ar 1,4 mlrd. uždaromų plastikinių maišelių gali paskatinti žymius pokyčius? Tikime, kad taip. Pirmasis tokiu kiekiu gaminamas ir naudojamas produktas iš bioplastiko – maišeliai ISTAD, didžiąja dalimi gaminami iš atsinaujinančios medžiagos – cukranendrių pluošto. Tikimės, kad šios permainos leis sutaupyti 75 000 barelių naftos ir reikšmingai sumažins išskiriamo anglies dioksido kiekį.

Medžiagos, lemiančios teigiamus pokyčius

Didelis verslas neša didelę atsakomybę už planetą ir jos gyventojus. Siūlydami kaip įmanoma žemesnes prekių kainas rūpinamės ir pasekmėmis kitiems. Uždaromus, daugkartinio naudojimo maišelius ISTAD dabar gaminame iš bioplastiko. Dėl permainos gamybos kaštai išaugo, bet kaina pirkėjams nepakito. Nuolat ieškome verslo partnerių ir ilgalaikių tvarių žaliavų šaltinių, kad pakeistume įprastas pramoninės veiklos taisykles.

Sužinokite, kaip pasirenkame medžiagas

Išskirtinė kava iš serijos PÅTÅR: aukštos kokybės rūšinė 100 % arabika iš Ugandos

Uganda – daugiausiai kavos eksportuojanti Afrikos valstybė. Čia vienas kavos ūkis vidutiniškai teužima 0,25 ha plotą (ketvirtadalį futbolo aikštės). Valdant tokius mažus išteklius, nelengva vystyti pelningą verslą. Kad kavos ūkininkai kavą augintų tvariau, IKEA ėmėsi su jais bendradarbiauti. Didžiuodamiesi pristatome bendrų pastangų rezultatą – tapome pirmuoju mažmenininku pasaulyje, gaminančiu rūšinę kavą iš Baltojo Nilo regiono.

Daugiau apie išskirtinę kavą PÅTÅR ir IKEA socialinio verslo iniciatyvas

Puodeliui puikios kavos 

IKEA kavos pupelės auginamos šeimų ūkiuose ir nedideliuose Pietų Amerikos kooperatyvuose. Prie jų neseniai prisijungė ir smulkūs Ugandos kavos augintojai Afrikoje. Visa mūsų kava atitinka UTZ ir ES ekologinės žemdirbystės standartus. Tai reiškia, kad pupelės auginamos be cheminių trąšų ir pesticidų, užtikrinami tvaresni ūkininkavimo būdai, sumažinami kaštai, gerėja derliaus kokybė ir sąlygos darbininkams: didėjant ūkininkų uždarbiui jiems mokamas sąžiningesnis atlygis, suteikiama galimybė jų vaikams lankyti mokyklą ir džiaugtis vaikyste.

Daugiau apie gerą maistą: nauda žmogui ir planetai

Audžiant kelią į gražesnę ateitį

Šiandien IKEA‘oje rasite įvairių rankų darbo kilimų: skirtingų dydžių, formų ir medžiagų kilimai unikalūs ne tik savo išvaizda, bet ir išskirtine kokybe, mat audžiami patyrusių, savo amatą puikiai išmanančių meistrų, oficialiai IKEA‘os ir mūsų tiekėjų įkurtuose audimo cechuose Indijoje ir Bangladeše, užtikrinant tinkamas darbo sąlygas ir sąžiningą atlygį. Naujausi rankų darbo kilimų šeimos nariai – BRÖNDEN, KOLLUND ir KÖPENHAMN.

Svarbiausi faktai apie IKEA

IKEA koncepcija

IKEA koncepcijos esmė yra įmonės vizija – kurti gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių.

IKEA koncepcija

Medžiagų pasirinkimas

Žaliavas renkamės atsakingai, kur įmanoma, stengiamės naudoti atsinaujinančias, perdirbtas ar perdirbamas medžiagas.

Medžiagų pasirinkimas

Žmonės ir planeta

Siekdami teigiamų žmonijos ir planetos pokyčių, skatiname sveikesnį ir tvaresnį gyvenimo būdą namuose, taupesnį energijos ir išteklių naudojimą bei atsakomybę už žmonių ir bendruomenių gerovę.

Žmonės ir planeta

Svečiuose pas tiekėjus

Esame įsitikinę, kad geros idėjos gali aplankyti bet kur ir bet kada. Kartu su tiekėjais nuolat ieškome naujų, sumanesnių būdų, kaip patobulinti veiklą.

Svečiuose pas tiekėjus

Demokratinis dizainas

Manome, kad geras dizainas atitinka penkis kriterijus: formą, kokybę, tvarumą ir žemą kainą. Jį vadiname „Demokratiniu dizainu“ ir esame įsitikinę, kad kiekvienas žmogus turi teisę džiaugtis gero dizaino sprendimais savo namuose.

Demokratinis dizainas

Apie IKEA

Esame vertybėmis besivadovaujanti kompanija, siekianti gyvenimą namuose daryti gražesnį. 2018 m. gegužės mėn. duomenimis, IKEA tinklą sudaro 418 parduotuvės 49 šalyse.

Apie IKEA

Darbas IKEA'oje

Mes įsitikinę, kad kiekvienas žmogus gali pasiūlyti ką nors vertinga. Susipažinkite su darbais IKEA‘oje ir pasižiūrėkite, kokių laisvų darbo vietų šiuo metu turime.  

Darbas IKEA'oje

X