IKEA socialinio verslo iniciatyvos – kartu į pokyčius

Socialinis verslas – būdas daryti gyvenimą gražesnį. Jis padeda įveikti aplinkos keliamus iššūkius, pavyzdžiui, sumažinti skurdą ir sustiprinti moterų padėtį visuomenėje.

Nuo 2012-ųjų IKEA užmezgė ne vieną vaisingą partnerystę su socialiniais verslininkais, įdarbinančiais vietos meistrus iš labiausiai pažeidžiamų pasaulio bendruomenių. Dauguma verslų, su kuriais bendradarbiaujame, priklauso savitarpio pagalbos grupėms arba moterų kooperatyvams. Tinkamos gyvenimo sąlygos padeda išsaugoti narių savivertę ir užtikrinti gražesnę šeimų ateitį.

Kartu iš natūralių medžiagų pagal vietos amatų tradicijas kuriame ribotas unikalių gaminių kolekcijas. Šių galite įsigyti kai kuriose mūsų parduotuvėse.
Jei norite peržiūrėti vaizdo įrašą, privalote sutikti su rinkodaros slapukais .

Išskirtinė kava iš serijos PÅTÅR

Pristatome aukštos kokybės rūšinę 100 % arabiką iš Ugandos
Uganda – daugiausiai kavos eksportuojanti Afrikos valstybė, tačiau čia vienas kavos ūkis vidutiniškai teužima 0,25 ha plotą (ketvirtadalį futbolo aikštės). Disponuojant tokiais mažais ištekliais, vystyti pelningą verslą nelengva. Kad padėtų ūkininkams kavą auginti tvariau, IKEA ėmėsi su jais bendradarbiauti. Didžiuodamiesi pristatome bendrų pastangų rezultatą – rūšinę kavą iš Baltojo Nilo regiono. Tai ypatinga išskirtinio skonio kava, pagaminta bendradarbiaujant su tūkstančiais mažus ūkelius turinčių ūkininkų.
Gera kava su geru prieskoniu
IKEA nuolat ieško panašia pasaulėžiūra pasižyminčių socialinių verslininkų ar verslo modelių. Baltojo Nilo projektas – viena iš tokių iniciatyvų, pradėta beveik prieš 20 metų. Jos tikslas – skatinti aukštos kokybės arabikos pupelių auginimą regione, kuris tradiciškai buvo laikomas mažiausiai mėgstamų kavos pupelių gamintoju. Remdama šią iniciatyvą, IKEA prisideda prie vietos ūkininkų ekonominės padėties ir jų šeimų gyvenimo kokybės gerinimo.
Tikime, kad norint užtikrinti tvarias gyvenimo sąlygas, svarbu įtraukti moteris ir jaunimą. Baltojo Nilo projektas skatina tolygesnį atsakomybių pasiskirstymą tarp verslo ir namų ūkių. Moterys gali prieiti prie išteklių, tampa savarankiškesnės. Be to, jos gauna tiesioginę prieigą prie vandens kavos padirbimo taškuose – sumažėja poreikis eiti ieškoti jo kitur. Išsprendus šias ir kitas problemas, Baltojo Nilo kavos ūkiai tampa patraukliu verslu ir ateities kartoms.
Ilgametės partnerystės link

Davę ilgalaikius įsipareigojimus arabikos pupeles auginantiems Baltojo Nilo ūkininkams, užmezgėme abipusiškai naudingą draugystę. Išskirtinė kava PÅTÅR iš Ugandos nėra labdaringas projektas, tai verslo galimybė. Mūsų tiekėjas ir platus parduotuvių tinklas šiems ūkininkams leidžia lengvai parduoti savo produkciją, o mes gauname aukštos kokybės ir puikaus skonio kavą.

Vis dėlto Ugandoje užauginamų pupelių kiekis nėra toks didelis, kad šia kava būtų galima prekiauti visose IKEA parduotuvėse. Tikimės, kad laikui bėgant išskirtinės kavos galėsime pasiūlyti dar didesniam pirkėjų skaičiui visame pasaulyje.
PÅTÅR yra aukštos kokybės vidutiniškai skrudinta kava, pasižyminti subtiliu vanilės ir karamelės prieskoniu.
Pakelkime puodelį kavos už reikšmingus pokyčius

Kaip ir kitos PÅTÅR šeimos narės, išskirtinė kava iš Ugandos yra sertifikuota UTZ ir, pagal europinius standartus, organiška. Tai reiškia aukštesnės kokybės derlių, didesnes darbininkų pajamas, geresnes jų darbo ir gyvenimo sąlygas bei labiau tausojamus gamtos išteklius: vandenį, dirvožemį ir orą.

Kiekvienas gali patikrinti geriamos kavos kokybę ir sužinoti apie kavos ūkius, kuriuose ji buvo užauginta: utz.org/IKEA.
Bendradarbiavimas su socialiniais verslininkais

Norime užmegzti ilgalaikius santykius su savo partneriais ir remti jų verslą, todėl dirbame išvien ir dalijamės turimomis žiniomis apie dizainą, gamybą, atsakomybę aplinkai, eksportą ir kita. Suteikiame galimybę patekti į pasaulinę rinką, sustiprėti ir įgauti savarankiškumo.

Visi šie gaminiai yra rankų darbo arba atkeliavę iš mažų ūkių, kurių ištekliai ir gamybos galimybės ribotos. Štai kodėl su socialiniais verslininkais sukurtos kolekcijos yra riboto kiekio ir jas galime pasiūlyti tik kai kurių šalių IKEA parduotuvėse. Kartu su socialiniais verslininkais skatiname tolygesnį ekonominį ir socialinį vystymąsi visame pasaulyje bei ilgalaikius pokyčius, kurių vien labdara sukurti neįmanoma.
Šiuo metu bendradarbiaujame su socialiniais verslininkais Indijoje, Tailande, Ugandoje, Švedijoje, Danijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Kroatijoje, JAV ir Kanadoje. Nuolat aktyviai ieškome naujų verslo partnerių visame pasaulyje.

„Jie gauna įgūdžių ir reikiamų išteklių, kad ilgam pakeistų savo gyvenimą į gera. Ir jie nėra priklausomi nuo labdaros.“

Sumita Ghose, „Rangsutra“ įkūrėja ir vadovė.




X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.